Onsdagsbussen

Tidtabell för tätortsbussen som kostnadsfritt kör till Stora Coop Viberga varje onsdag.

TUNNLANDSVÄGEN10.00
VIGGESTORP TORSTORPSVÄGENX
SKÖRDEVÄGENX
LINKÖPINGSVÄGENX
LILLSJÖTORP/MÖTESPUNKT 643X
KNEKTVÄGEN/MÖTESPUNKT 642X
LINA GAUFFINS VÄG/MÖTESPUNKT 638X
SVÄLTHAGSVÄGEN/MÖTESPUNKT 637X
MALMETAREVÄGENX
MELLANGRIND10.10
MYRMALMSKIOSKENX
LASARETTSVÄGEN (SNIPPEN)X
LASARETTETX
HÖGBY/ MÖTESPUNKT 60810.15
NYHEM, VÄNDSLINGAN ENBÄRSSTIGENX
NYHEM, KORSNINGEN TILL OXHAGSVÄGEN 1-3X
MISSIONSKYRKANX
GRÖNA VÄGEN (PÄRONTRÄ´T)10.25
KRAFTKÄRRSVÄGEN/MÖTESPUNKT 703X
VIDEVÄGEN/MÖTESPUNKT 704X
STORHAGSVÄGEN 12/KRAFTKÄRRSVÄGENX
TEGELBRUKET10.30
FILAREVÄGENX
NORRA STORÄNGSVÄGENX
STORA ALLÉNX
VIBJÖRNSPARKENX
EKKÄLLEVÄGEN10.35
STORÄNGSGÅRDENX
PRÄSTKRAGENX
SKATGLÄDJEN/TAXI FINSPÅNGX
HÅRSTORPSVÄGENX
BÄVERVÄGEN10.40
MANDELBLOMSVÄGENX
DUNDERBACKSVÄGENX
DUNDERBACKEN10.45
STORA COOP VIBERGA10.55

Bussen stannar på alla busshållplatser längs med den angivna sträckningen. OBS! Återresa i omvänd ordning klockan 13.00.

Tidtabell för landsbygdsbussen som kostnadsfritt kör till Stora Coop Viberga varje onsdag.

Resan går i ordningen: Grytgöl – Ljusfallshammar – Hällestad – Borggård – Sonstorp – Finspång

MELLANTORPSVÄGEN11.20
SKÅNSTORPX
LÄNSMANSGÅRDENS VÄGKORSX
STOLPENX
BÄCKENX
LÖVDALENX
SONSTORPS BRUK VÄGKORSX
TALLTORPX
VARGFALLETX
STIGSTORPS BROX
STIGSTORPS GÅRDX
STIGSTORPX
FABRIKEN BARKETORPX
BARKETORP11.25
SÅNTORPX
GRANLIDENX
SIMONSTORPS VÄGKORSX
TOMTEBOX
ROMMETORPX
MARIEBERGX
GÖLX
GRYTGÖL SKOLA11.30
HERRGÅRDENX
GRYTGÖL CENTRUMX
HÖGAMON LJUSFALLSHAMMAR11.40
PUMPHUSETX
LILJEVÄGENX
LJUSFALLS SKOLAX
KOMMINISTERGÅRDEN PRÄSTKÖPX
PRÄSTKÖP11.45
SANDBÄCKENX
ÖSTERBYHYTTANX
ÖSTERBY HÄLLESTAD11.50
HÄLLESTAD KYRKAX
BOGETORPX
BORGGÅRDS BRUK11.55
IDROTTSPLATSENX
NITVÄGENX
SOLBACKAX
TALLBERGA12.00
DJUPEDALX
LÖTENBORGX
ULLSTORPX
DALHEM SONSTORPX
GRYGÖLS VÄGKORS (SONSTORP)12.10
BANGRINDARNAX
FRÄNNTORPX
ÖSTENTORPX
HÄLLESTAD FALLAX
HÖGSÄTERX
OLSTORPSVÄGENX
STORA COOP VIBERGA11.25

Bussen stannar vid alla punkter längs med den angivna sträckningen. Återresa i omvänd ordning klockan 14.10.

Hemresan går i ordningen: Sonstorp – Borggård – Hällestad – Sonstorps bruk – Grytgöl – Ljusfallshammar – Prästköp