Onsdagsbussen

Tidtabell för landsbygdsbussen som kör till Stora Coop Viberga varje onsdag.

20 kr/tur betalas i förbutiken på Stora Coop.

Resan går i ordningen: Grytgöl – Ljusfallshammar – Hällestad – Borggård – Sonstorp – Finspång

MELLANTORPSVÄGEN08.40
SKÅNSTORPX
LÄNSMANSGÅRDENS VÄGKORSX
STOLPENX
BÄCKENX
LÖVDALENX
SONSTORPS BRUK VÄGKORSX
TALLTORPX
VARGFALLETX
STIGSTORPS BROX
STIGSTORPS GÅRDX
STIGSTORPX
FABRIKEN BARKETORPX
BARKETORP08.45
SÅNTORPX
GRANLIDENX
SIMONSTORPS VÄGKORSX
TOMTEBOX
ROMMETORPX
MARIEBERGX
GÖLX
GRYTGÖL SKOLA08.50
HERRGÅRDENX
GRYTGÖL CENTRUMX
HÖGAMON LJUSFALLSHAMMAR09.00
PUMPHUSETX
LILJEVÄGENX
LJUSFALLS SKOLAX
KOMMINISTERGÅRDEN PRÄSTKÖPX
PRÄSTKÖP09.05
SANDBÄCKENX
ÖSTERBYHYTTANX
ÖSTERBY HÄLLESTAD09.10
HÄLLESTAD KYRKAX
BOGETORPX
BORGGÅRDS BRUK09.15
IDROTTSPLATSENX
NITVÄGENX
SOLBACKAX
TALLBERGA09.20
DJUPEDALX
LÖTENBORGX
ULLSTORPX
DALHEM SONSTORPX
GRYGÖLS VÄGKORS (SONSTORP)09.25
BANGRINDARNAX
FRÄNNTORPX
ÖSTENTORPX
HÄLLESTAD FALLAX
HÖGSÄTERX
OLSTORPSVÄGENX
STORA COOP VIBERGA09.40

Bussen stannar vid alla punkter längs med den angivna sträckningen. Återresa i omvänd ordning klockan 12.05.

Hemresan går i ordningen: Sonstorp – Borggård – Hällestad – Sonstorps bruk – Grytgöl – Ljusfallshammar – Prästköp